SiVASLiYiZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SiVASLiYiZ

WWW.SiVASLiYiZ.ORG

Uzaktan Yönetim

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Uzaktan Yönetim Empty Uzaktan Yönetim

Mesaj tarafından Admin Cuma Haz. 06, 2008 1:33 pm

SBS'ın ayarları ve yönetilmesi ile ilgili birçok işi sunucu bilgisayar dışındaki bir bilgisayardan yapmak mümkündür.

Bu bilgisayar SBS’ın bulunduğu yerel ağda olabileceği gibi uzakta bir yerde de bulunabilir.Yönetim işlerini uzaktan gerçekleştirebilmek için uzak bilgisayarda aşağıdaki yazılımların yüklü olması gerekir:* Windows NT Server 4.0 ya da Windows NT Workstation 4.0* Microsoft Internet Explorer 3.02* Microsoft Dial-Up Networking (RAS üzerinden bağlantı için)* Remote Console Package (Small Business Server’ın 1 nolu diskinde bulunan klasöründeki Samcsl.exe programını çalıştırarak yüklenir.)Yönetim işlerini SBS’ın bulunduğu ağdaki bir başka bilgisayardan yapmak isterseniz Windows NT workstation 4.0 ve Internet Explorer ve Remote Console yüklü bir bilgisayara gereksinim vardır.Ek olarak, sunucu üzerinde şu işleri yapmanız gerekir:* Uzaktan bağlanıp sistemi yönetecek kişi için bir kullanıcı hesabı açmak. * Yaratılan kullanıcı hesabına yönetici ayrıcalıkları tanıma. Diğer yönetici uzaktan bağlanacaksa dışardan çevirmeli ağ ile bağlanabilme hakkını da vermek gerekir. Uzaktan yönetimi sağlayabilmek için hem SBS'ın yüklü olduğu makinede, hem de uzaktaki makinede ek bazı ayarlamalar yapmak gereklidir. Bu ayarlar için SBS'ın 1 nolu diskindeki readme.txt dosyasında bulunan SBS Release Notes kısmına bakınız.

Forum Saati Ptsi Mayıs 06, 2024 8:13 am